Tag Heuer Autavia Herrenuhr WBE5111 FC8267
£2,302.35 Original price was: £2,302.35.£1,841.88Current price is: £1,841.88.
Authenticity Guaranteed
Every watch is 100% authentic and sourced from authorised distributors.
Every watch is 100% authentic and sourced from authorised distributors.
14-Day Money-Back Guarantee
Description
Lederarmband. Edelstahlgehäuse. Graue, beidseitig drehbare Edelstahllünette. Graues Zifferblatt mit Leuchtzeigern und arabischen Ziffern. Automatikwerk. Saphirglas. Gehäuse: 42 mm x 42 mm x 0 mm. Bandbreite: 0 mm. Wasserdicht bis 100 Meter. WBE5111.FC8267
A
| MARKE | Tag Heuer |
| SERIE | Autavia Isograph 42mm |
| MODELLNUMMER | wbe5111.fc8267 |
| GRÖSSE | Herren |
| HÜLLENMATERIAL | Edelstahl |
| ZIFFERBLATTFARBE | Grau |
| ARMBAND/BAND | Kalbsleder Braun |
| SCHLIESSE | Dornschließe |
| BEWEGUNG | Automatik – Chronometer |
| Lünette | Bidirektionale Rotation |
| Schraubkrone | NEIN |
| KRISTALL | Kratzfester Saphir |
| GEHÄUSERÜCKSEITE | Solide |
| WASSERBESTÄNDIGKEIT | 100 m / 330 Fuß |
| DURCHMESSER | 42 mm |
People Also Bought
Here’s some of our most similar products people are buying.
No products in recent viewing history.
Back to Shopping
